top of page

Biz Kimiz

Bizler, 20 yıldan fazla bir süredir FSHD hastalığının tanısı ve tedavisine, bilimsel araştırmalarına, hastalığın tanınmasını ve bilinirliğinin artmasını önemseyen bir grup gönüllüyüz. Alanlarımızdaki uzmanlıklarımızı bu amaç için kullanıyor, hem Türkiye, hem de Türkiye dışında farkındalığı arttırmak ve yeni tedaviler geliştirmek için çaba gösteriyoruz. Bu web sayfasını da uzun yıllardır biriktirdiğimiz birikimimizi sizlere sunmak, sık sorulan soruların yanıtlarını herkesin serbestçe erişebileceği bir platformda yayınlamak ve yeni gelişmelerden haberdar edebilmek için kurduk. 

İşte Ekibimiz.

Prof. Dr. Mehmet Demirhan, Ortopedi ve Travmatoloji​

İhtisasını, DAAD bursuyla gittiği Heidelberg Tıp Fakültesi Ortopedi Kliniği’nde tamamladı. 2014-2017 yılları arasında Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Dekan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2018 - 2020 yılları arasında beri Avrupa Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği (Société Européenne pour la Chirurgie de l'Epaule et du Coude - SECEC) Başkanlığı görevini yürüttü. Uluslararası saygın dergilerde 70’in üzerinde makalesi yayımlandı. Uluslararası kongrelerde 100’ün üzerinde konferans verdi ve bildiri sundu. 

"

"

Prof. Dr. Piraye Oflazer, Nöroloji

 

1990-1991 yıllarında Nöromüsküler hastalıklar konusunda Southern California Üniversitesi’nde Prof. W. King Engel ve Prof. V. Askanas ile çalışarak Kas Patolojisi eğitimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Nöroloji Ana Bilim Dalı’nda, Nöromüsküler Hastalıklar Bilim Dalı’nın Öğretim Üyesi oldu ve 3 ayrı dönem yöneticiliğini yaptı. Burada Nöromüsküler Hastalıklar Araştırma Laboratuvarı’nda Kas Patolojisi Ünitesini kurarak aktif çalışmalarını sürdürdü. 2014 yılına kadar bu laboratuvarın da yöneticiliğini yaptı. Dünya ve Avrupa Kas Hastalıkları Dernekleri Birlikleri’nin, ikişer dönem başkanlığını yaptı. Dünya Kas Hastalıkları Birliği ve Akdeniz Miyoloji Birliği üyesi.

"

"

piraye-oflazer-w.jpg
hulya-kayserili-web.jpg

Prof. Dr. Hülya Kayserili, Tıbbi Genetik

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalı Başkanı ve Koç Üniversitesi Hastanesi Genetik Hastalıklar Tanı (Değerlendirme) Merkezi sorumlu hekimidir. 2000 yılında doçent, 2009 yılında profesör unvanını aldı. 1993-2007 arasında doktora sonrası araştırmacı ve akademisyen olarak yurtdışında farklı kurumlarda (UCLA, Cedar Sinai, LA-ABD; Cardiff Üniversitesi, Birleşik Krallık; Academisch Medisch Centrum & Free University of Amsterdam, Hollanda) çalıştı. Avrupa Uzmanlık Birliği (UEMS) ve insan genetiği komitelerindeki (ESHG-PPPC) ülke temsili görevlerini sürdürüyor. 200’ün üzerinde uluslararası makalesi ve 15’ten fazla kitap bölümü yazarlığı bulunuyor.

"

"

Editörler

Yazarlar

IMG_6201_edited.jpg

Doç. Dr. İlker Eren

Ortopedi ve Travmatoloji

havvanur-albayrak-w.jpg

Dr. Havvanur Albayrak

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

serpil-eraslan-w.jpg

Dr. Serpil Eraslan

Moleküler Biyoloji ve Genetik

1516890042794.jpeg

Aslı Erkan

Editör & Çevirmen

Gulshan-Yunisova-w.jpg

Dr. Gulshan Yunisova

Nöroloji

mahir-topaloglu.jpg

Dr. Mahir Topaloğlu

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

bottom of page